Na první
 stranuTešnovská přehrada
 historie vodního díla


Dvůr Králové a okolí
 ve starých pohlednicích


Když rádio
 měnilo svět


Když rádio
 bylo mladé


Muži a radiostanice
 tajné války


Bez spojení
 není velení


§109 aneb
 cesta do ráje


Histórie
 rádioamatérstvaKontakty
 do nakladatelstvíDvůr Králové nad Labem ve starých pohlednicích

výběr pohledů Vladimír Janeček
autorka textů ing. Dagmar Krsková

Nové vydání 2006. Výpravná, celobarevná publikace na luxusním křídovém papíru v pevné vazbě. Mimo Dvora Králové nad Labem kniha zachycuje na padesát dalších obcí a významných míst z okolí města. Celkem 300 stran, téměř 450 obrázků - reprodukcí starých pohlednic, zejména koláží a litografií zachycujících atmosféru z období samého konce devatenáctého a počátku dvacátého století - tedy od počátku vydávání pohledů asi do roku 1925. Stručná historie jednotlivých obcí z pera ing. Dagmar Krskové.

Poznejte historii svých oblíbených míst

Dvůr Králové nad Labem, Zboží, Žireč, Lipnice, Verdek a Podháj, Nové Lesy, Bílá Třemešná, Tešnov (přehrada - vodní nádrž Les Království) , Ozdravovna "Dětský ráj", Nemojov, Starobucké Debrné, Mostek, Borovnička a Borovnice, Horní a Dolní Brusnice, Zvičina, Lázně pod Zvičinou, Třebihošť, Horní a Dolní Dehtov, Zdobín, Trotina, Zábřezí, Řečice, Zálesí, Doubravice, Bílé Poličany, Lanžov, Sedlec, Velký Vřešťov, Vilantice, Dubenec, Hvězda, Hřibojedy, Libotov, Betlém, Kuks, Stanovice, Vlčkovice v Podkrkonoší, Choustníkovo Hradiště, Ferdinandov, Kohoutov, Hajnice, Janská Studánka, Kocbeře, Komárov, Záboří, Huntířov, Kocléřov.

MÍSTOPISNÁ LITERATURA

Vázané vydání, 300 stran, 450 reprodukcí, cena 699,– Kč.

Pokud nebylo dojednáno jinak, knihy zasíláme na dobírku za paušál 90 Kč. Při větších odběrech se domluvte s naším prodejním oddělením na obchodních cenách.

Dvůr Králové a okolí ve starých pohlednicích


 Napište nám na:redakce@77.cz